Вирощування петуній – прибуткова бізнес-ідея

питунії

Петунії знайомі всім, їх люблять ландшафтні дизайнери, садівники, дачники. Вони невибагливі, з них можна створити яскраву і красиву композицію. Квітами прикрашають сади, парки; підвішують у кашпо на балконах і стовпах, висаджують біля входів у магазини, офіси і ресторани.

Ринок збуту цих квітів дуже великий, Потенційним клієнтами є муніципальні служби, гіпермаркети, супермаркети, садові товариства, власники ресторанів, офісів, студії ландшафтного дизайну і квіткові ринки.

Розсада петунії вирощується дуже легко, так як рослини чудово пристосовані до нашого клімату, не потребують частого поливу, швидко ростуть і радують своїм цвітінням з весни до пізньої осені. Різноманітність сортів і забарвлень просто вражає, колекціонери налічують близько 1000 сортів і кольорів.

Як вирощувати петунію – перші кроки

Для того щоб виростити навіть невелику партію розсади на продаж, необхідна площа під посадку. У квартирі, це зробити зовсім реально, а в приватному будинку під розсаду пристосовують горище або вільну кімнату. Але такий варіант підходить лише для маленької пробної партії, щоб зрозуміти, як вирощувати петунію і прорахувати витрати і дохід.

Щоб перетворити заняття з вирощування розсади в дохідний бізнес, потрібна добре опалювальна теплиця. Її можна купити готову з полікарбонада, з каркасом з оцинкованої сталі. Приблизні ціни: 2 х 4 х 2 – 3 000 грн, 4 х 8 х 2 – 8 000 грн Дешевше в 2-3 рази обійдеться виготовлення теплиці своїми руками або під замовлення. Для цього роблять дерев’яний каркас, і обтягують його поліетиленовою плівкою – все це обійдеться приблизно в 7000 рублів.

Для створення необхідного мікроклімату в маленьких теплицях потрібно вибрати: люмінесцентні, світлодіодні або інфрачервоні лампи; газові або масляні обігрівачі. Для великих теплиць необхідно професійне обладнання.

Посадковий матеріал

За посадковим матеріалом варто звертатися тільки в перевірені магазини насіння . Слід купувати якісне насіння від відомих імпортних виробників, в такому випадку рослини швидко і одночасно проростають, не хворіють. Ціни на насіння коливаються за 100 шт. – Від 10 до 100 грн залежно від сорту і виду. Петунії бувають двох видів: крупноцветковие і мелкоцветковиє, в свою чергу кожен вид має прості, гібридні і махрові квітки. По висоті, петунії поділяються на: кущові 25-40 см у висоту і кучеряве – АМПЕЛ.

Для висадки насіння потрібно приготувати ящики з дренажними отворами. Краще всього використовувати для цього дерев’яні або пластмасові піддони. Насіння дуже дрібні, їх рекомендується змішати з піском і рівномірно посіяти, або акуратно садити кожне насіннячко в землю за допомогою двох зубочисток. Присипати землею насіння не потрібно, вони проростають при сонячному світлі. Через місяць, коли розсада проросте, її пікірують у пластмасові стаканчики 0,2 л.

Грунт повинен бути легкий, для цього в землю додають пісок, органічні добрива і торф. На дно ящиків насипається тонкий шар керамзиту для дренажу.вирощування питуній

Необхідна документація

Якщо починати вирощування розсади петунії невеликими партіями, багато документів не буде потрібно. Треба взяти довідку, що рослини вирощені на ЛПГ (особистому підсобному господарстві). Такий документ видають в адміністрації населеного пункту.

Вирощування петунії та отриманні прибутку

Питання: як виростити петунію, щоб розсада була міцною, не боліла, була хороша схожість, як підібрати ходової асортимент, відпадуть самі по собі в процесі роботи і набуття досвіду.

Необхідний мікроклімат

після посадки вологість і тепло, після перших входів потрібно подбати про рясному освітленні. Строки посіву з кінця січня до початку березня. Рослині потрібно 3 – 3,5 місяці, щоб воно почало цвісти.

Як знайти потенційних покупців

Клієнтів потрібно шукати задовго до того, як розсада виросла і перший сезон найскладніший. Потрібно подбати про рекламу на Інтернет ресурсах і в засобах масової інформації. Реалізовують розсаду оптовими партіями в квіткові магазини та садові товариства, або продають на ринках. Ціна однієї рослини від 10 до 100 рублів, залежно від сорту, підвісні корзини продають по 50- 100 грн.

Термін окупності та передбачуваний прибуток

Прибуток – найголовніше питання, яким задається підприємець, адже заради цього і починають вирощування петуній. Окупність 1 рослини дуже хороша: ціна однієї насінини – 0,2 – 1 грн., одна рослина коштує 2 – 30 грн. Але слід враховувати істотні витрати: тара, грунт, освітлення, вода. Якщо спочатку вкладати гроші на будівництво опалювальної теплиці, вона окупить себе через рік.

Вирощування квітів це прекрасна і благородна справа. Пишність і буйство фарб квітучих петуній на громадських клумбах, в підвісних корзинах, притягують погляд і дарують естетичну насолоду.

Вы можите залишити коментар.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати ці теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>