Як виростити полуницю і заробити на цьому

Більшість підприємців, чий бізнес заснований на продажу полуниці, поступають таким чином – вони закуповують цю ягоду в південних районах країни, де вона дозріває раніше, і торгують їй на місцевому ринку. Однак подібне ведення бізнесу має два суттєвих недоліки:

 1. нестабільність ціни на полуницю;
 2. короткий термін зберігання даної ягоди – доводиться сильно знижувати вартість, що призводить до втрати прибутку.

Саме з цих причин все більшу кількість підприємців переходить на самостійне вирощування та торгівлю полуницею. Це просто-напросто вигідно у фінансовому відношенні. Деякі підприємці намагаються вирощувати полуницю круглий рік , але не менш перспективним є і традиційний спосіб.Як виростити полуницю і заробити на цьому

Основа представленого бізнесу – це постійна затребуваність полуниці.

Як виростити полуницю

Основними складовими бізнесу з вирощування та продажу полуниці є:

 1. правильно підібраний земельну ділянку;
 2. достатня кількість часу;
 3. бажання займатися цим видом бізнесу.
 4. Полуниця, вирощена в місцевих умовах, завжди має на ринку досить високу вартість, однак, треба відзначити, що пік продажу припадає на весняні і літні місяці. Найвищу вартість має рання полуниця.

Як правильно вирощувати полуницю

Для максимальної продуктивності і збільшення прибутковості бізнесу необхідно вирощувати кілька сортів полуниці одночасно (ранній, середній і пізній) на відкритому грунті. Ціна на саджанці сильно розрізняються залежно від сорту. В середньому вона становить близько п’яти рублів.

Коли садити полуницю

Посадка перших саджанців здійснюється в серпні-вересні. Необхідно розділити земельну ділянку, відведений під вирощування полуниці на три частки:

 1. перша накривається поліетиленовою плівкою;
 2. друга накривається будь-яким матеріалом, що не тканого походження;
 3. третя залишається в природних умовах.Як виростити полуницю і заробити на цьому

Чим удобрювати полуницю

Для того щоб вносяться в грунт добрива подіяли позитивний ефект, вони мають вноситися з урахуванням потреб полуниці в різні періоди дозрівання в певних елементах живлення. Тому добриво представленої ягоди ділиться на кілька основних етапів:

 1. підготовчий – використовується гній;
 2. передпосівної і в період цвітіння – подрібнена бобова маса;
 3. період збору ягоди – азотні добрива, частка яких знижується або підвищується в залежності від стану ягід.

Агротехніка вирощування полуниці

Агротехніка вирощування полуниці, в основному, зводиться до кількох ключових моментах:

 1. місце для посадки повинно розташовуватися на рівнинній місцевості, але не в низині;
 2. обов’язковою умовою вирощування гарного врожаю є високий рівень освітленості;
 3. полуниця – дуже чутлива до вітру ягода, тому її потрібно захистити від його впливу;
 4. залежно від сорту, полуниці потрібен певний рівень вологості, його відхилення від оптимального негативно позначиться на підсумковому врожаї.

Якщо в грунті переважає суглинок, то потрібно додати в неї торфу і перегною. При великій кількості піску – перегній, торф, дернову грунт, тирсу. При близько розташованих джерелах грунтової води грядки піднімаються на максимально можливу висоту.

Останнім часом багато зацікавилися гідропонікою – за допомогою неї також можна вирощувати полуницю. Але цей спосіб вирощування рослин вимагає зовсім іншого підходу, умов, устаткування і т. Д.

Який буде прибуток? Чи вигідно вирощувати полуницю?

Для того щоб підрахувати можливий прибуток від вирощування полуниці потрібно врахувати такі витрати:

 1. вартість саджанця – залежно від сорту буває різною, в середньому становить 2 грн (сорти Вікторія і Єлизавета);
 2. торф – близько 20 грн. за 10 літрів, і перегній – ціна починається від 50 грн за тонну;
 3. вартість обладнання – садових інструментів, плівки (30-100 грн. погонний метр), і так далі;
 4. транспортування – є два шляхи вирішення цієї проблеми: при реалізації полуниці на ринку, вартість транспортування просто включається в кінцеву ціну;  при реалізації через Інтернет і оголошення, можна вказати, що ягода вивозиться самостійно.

Прибуток від вирощування полуниці вираховується наступним чином: в середньому один кущ дає півкілограма ягід, вартість його на ринку становить 20-40 грн. (з розрахунку 40-80 грн за кілограм). За вирахуванням всіх витрат на добрива, оплату праці працівників, і так далі, один кущ полуниці приносить 10-625 грн. чистого прибутку.

На одній сотці землі висаджуються приблизно 550 рослин. Нескладно підрахувати, що з сотки виходить заробити близько 10 тисяч грн. Даний показник є дуже гідним, тому вирощування полуниці і вважається одним з найбільш перспективних і вигідних видів бізнесу.

Вы можите залишити коментар.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати ці теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>