Як змінити постачальник газу в Україні через мережу інтернет: покрокова інструкція

 

✅ У цьому відео ми розглянемо детальну покрокову інструкцію як змінити постачальник газу в Україні через мережу інтернет, сидячи вдома біля комп’ютера.
1:28 Крок 1✅ Визначаємося з новим постачальником природного газу в своє житло.
Сервіси для вибору нового постачальника газу:
ГазПравда;
Газотека.
3:20 Крок 2✅ Збираємо всі документи, які потрібні для зміни постачальника газ.
5:44 Крок 3✅ Подаємо заяву для зміни постачальника газу

– Сайт для подачі заявки від компанії  – Нафтогаз України.
Сторінка для перевірки стану поданої заявки в компанію Нафтогаз України.

12:09 Крок 4✅ Чекаємо закінчення процесу зміни постачальник газу. Оформляємо всі останні нюанси.як змінити постачальника газу

1 серпня 2020 року в Україні почав працювати ринок газу для населення. Це означає, що держава ввела принципово новий підхід до продажу газу для домогосподарств. Тепер споживачі – можуть легко і вільно міняти газового постачальника.
Після реформи в газовому господарстві відбувся поділ газових компаній на операторів газових мереж і постачальників природного газу. Тобто тепер одна компанія ремонтує і обслуговує газові труби і інфраструктуру, а інша поставляє газ. Сьогодні кожен споживач в країні може легко змінити постачальника газу навіть через мережу інтернет, сидячи за комп’ютером вдома. Зараз на газовому ринку в Україні вже працюють десятки постачальників газу, які надають свої послуги як приватним споживачам, так і юридичним особам.як змінити постачальника газу

Давайте детальніше розглянемо всі пункти цієї процедури.
Перший крок. Визначтеся з вашим новим постачальником природного газу в вашу квартиру або будинок.

Щоб вибрати нового постачальника газу серед усіх існуючих, які працюють у вашому регіоні, можна скористатися сайтами газ правда чи газотека. Тут зібрана інформація про всіх постачальників, вказані ціни на їх природний газ! Наведено умови підключення для нових клієнтів, зазначений регіон де працює постачальник і так далі.
За допомогою цих сайтів ви можете вибрати компанію, у якої найдешевший газ, яка працює в вашому місті або яка відповідає іншим вашим вимогам. Тут можна ознайомитись з тарифами постачальників натиснувши кнопку Більше про тариф, а також прочитати відгуки від користувачів, які працюють з цими компаніями.
Якщо ви натиснете кнопку подати заявку, то відразу будете переадресовані на сторінку постачальника природного газу, де можна заповнити необхідні дані щоб стати клієнтом цієї компанії і купувати у неї газ.
Ми, наприклад, рекомендуємо всім вибирати державну компанію Нафтогаз України. Оскільки, по-перше, в Нафтогазі ціна газу одна з найнижчих в країні серед всіх нинішніх постачальників. А по-друге нафтогаз – державна компанія яка має доступ до покупки газу, який видобуває компанія Укр газ видобуток, а це близько 15 мільярдів кубічних метрів газу на рік. Тому компанія нафтогаз України буде надійним і економічно вигідним постачальником природного газу в ваше житло. Яку компанію постачальника газу вибрати – особиста справа кожного споживача.

як змінити постачальника газу

Другий крок. Зберіть всі документи, які потрібні щоб подати заявку на зміну постачальника газу.

Зробіть їх фотографії за допомогою вашого смартфона або проскануйте щоб можна було їх відправити в заявці на зміну постачальника газу.
Перелік потрібних документів, які потрібні для зміни постачальника природного газу:
Паспорт громадянина України. Ідентифікаційний податковий код власника будинку або квартири. Якщо у вас паспорт старого зразка, то потрібно зробити фотографії першої, другої і третьої, а якщо у вас вклеєна в паспорті фотографія в 45 років то потрібні і четверта, п’ята сторінки. а також тієї сторінки паспорта, де стоїть позначка з вашої реєстрацією місця проживання.
Якщо у вас новий паспорт, тобто ID карта, то вам потрібно зробити фотографії лицьовій і зворотній боку ID карти, а також вкладиша з реєстрацією місця проживання.
Документи, які підтверджують право власності на будинок або квартиру. Це може бути: свідоцтво про право власності або виписка з державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Вам також буде потрібен останній рахунок від старого постачальника газу. Його вам надсилають в паперовому варіанті Укрпоштою або такий рахунок можна завантажити у форматі pdf в своєму кабінеті на сайті 104.ua вашого старого постачальника газу, як правило це компанії обласних Газ збуту з орбіти відомого газового олігарха і віденського в’язня.
На цьому векселі вам потрібної знайти і виписати свій EIC-код, розшифровується як Energy Identification Code. Персональний ідентифікаційний код споживача як суб’єкта ринку природного газу або його точки комерційного обліку. Цей код так само можна дізнатися в своєму особистому кабінеті на сайті 104.ua вашого старого постачальника газу.

Якщо в вашого будинку або квартири кілька власників, то потрібно буде письмова згода їх усіх. Шаблон бланка згоди можна завантажити на сайті нової компанії, яку ви обрали для поставок газу в вашу квартиру або будинок.

як змінити постачальника газу

Третій крок. Для зміни постачальника газу подайте заявку на сайті нової компанії, яку ви вибрали в першому пункті.

Для цього заповніть всі потрібні поля і прикріпіть фото або скани потрібних документів на сайті нової компанії.
Давайте подамо заявку на зміну постачальника газу. Ми покажемо, як це зробити на прикладі державної компанії Нафтогаз України. Тобто ми йдемо від старої компанії монополіста Обласного газ збуту до державної компанії Нафтогаз України.
Для цього ми зібрали всі необхідні документи, про які ми говорили вище. Зробили їх фотографії своїм смартфоном і помістили їх в папку Документи газ на нашому робочому столі.
Щоб подати потрібну нам заявку і почати процедуру зміни постачальника газу відкриємо будь-який інтернет-браузер на своєму комп’ютері, наприклад google хром. В адресному рядку введемо адресу gas.ua. Чекаємо кілька секунд поки сайт завантажиться.
Клацніть мишкою на пункті меню Стати нашим клієнтом. Відзначте розділ Сайт. Проскрольте вікно вниз і заповніть всі потрібні особисті дані в заяві приєднання. Всі дані зазначаються українською мовою. Введіть прізвище, ім’я по батькові, індивідуальний податковий код, дату народження. Введіть свій E-mail, на який будуть приходити повідомлення від нового постачальника газу – компанії нафтогаз України. Далі для контактів з вами вкажіть свій мобільний номер, виберіть тип паспорта. Введіть серію та номер паспорта. Вкажіть чи є у вас субсидія чи ні.
Далі заповніть дані об’єкта газопостачання. Вид об’єкту: приватний будинок або квартира. Тип споживання: для приготування їжі, для приготування їжі та підігріву води. Комплексно: в тому числі і на опалення. Введіть свій EIC код.
Вкажіть середньорічний обсяг споживання газу. Його можна дізнатися з квитанції, яку формує Облгаз за доставку газу. Про це ми розповідали в Кроці 2.
Якщо знаєте вкажіть площу свого об’єкта, це не обов’язково.
Вкажіть інформацію про заявника, тобто ви власник будинку або квартири або співвласник.
Вкажіть наявність газового лічильника. Заповніть адреса об’єкта газопостачання, тобто вдома або квартири. Введіть Промокод на знижку якщо такий є.
Гарненько перевірте ще раз всі заповнені дані і натисніть на блакитну кнопку Створити файл заявки.

Як бачите, у нас все вийшло, а система видала нам повідомлення що перший крок ми виконали успішно, тобто сформували заяву для зміни постачальника газу. Далі нам потрібно підписати заяву і прикріпити весь пакет документів через форму відправки документів.
Щоб підписати заяву за допомогою електронного цифрового підпису натискаємо кнопку Підписати КЕП. Але оскільки у більшості жителів нашої країни немає електронного цифрового підпису, ми покажемо як підписати заяву по-старому, за допомогою звичайного підпису.
Для цього натискаємо кнопку Завантажити, а потім виберіть місце на своєму комп’ютері та натисніть кнопку зберегти. Як бачите нам збереглась заява з нашими даними, які ми вносили при формуванні заявки.
Далі нам потрібно роздрукувати цю заяву на будь-якому принтері, підписати ручкою і сфотографувати щоб відправити всі потрібні документи нового постачальника газу. Для цього зберігаємо фото з підписаним заявою в нашу папку.

як змінити постачальника газу

Щоб відправити всі потрібні документи нового постачальника газу поверніться на сайт gas.ua введіть свій EIC код, натисніть кнопку капчі – я не робот. Потім натисніть на блакитну кнопку Відправити документи. Виберіть фотографії потрібних документів, а саме заяву, податковий код, документи права власності. І в інші документи завантажте паспорт і останню квитанцію від старого постачальника газу. Нарешті натисніть блакитну кнопку Відправити документи. Як бачите пере нами з’явилося повідомлення що наш пакет документів для зміни постачальника газу прийнятий.
Якщо ви перейдете в свою електронну пошту, яку вказували в заявці, то побачите лист від Нафтогазу України з номером заявки і з текстом що наша заявка буде розглянута найближчим часом. На цей же email будуть приходити і інші повідомлення від нового постачальника газу.
Якщо ви відправили всі потрібні документи, то ваша заявка по закону повинна бути т задоволена
протягом 3 робочих тижнів. Контактувати зі старим постачальником не потрібно.
Якщо вам прийде лист від нового постачальника газу про те що не вистачає будь-яких документів, то ви завжди можете їх додатково завантажити на сайті gas.ua. Для цього відкрийте сайт, натисніть пункт меню завантажити документи, потім клацніть на блакитну кнопку Відправити документи, заповнити заявку. Після цього введіть свій E I C код і завантажте додатковий документ точно так само як ми завантажували документи, коли спочатку відправляли заявку.

Щоб через кілька днів перевірити на якому етапі знаходиться ваша заявка на зміну постачальника газу, вам необхідно перейти на сайт gas.ua вибрати пункт меню перевірити статус заявки, потім ввести свій EIC код і натиснути на кнопку Перевірити стан заявки. Як бачите наша заявка знаходиться в роботі.
Як бачите процес зміни постачальника газу в свою квартиру або будинок дуже простий і все можна зробити через мережу інтернет сидячи у себе вдома біля комп’ютера. Не лінуйтеся, знайдіть собі хорошого постачальника газу і подайте йому заяву на приєднання до його послуг.
Адже кожна зекономлена гривня на газі, – і комунальні послуги – плюс в вашому бюджеті і мінус в бюджеті газових олігархів.

Вы можите залишити коментар.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати ці теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>