Російські мільярдери

форбс

У списку журналу Forbes Росія на другому місці за кількістю мільярдерів, перше місце традиційно належить США. 96 росіян увійшли в список людей, стан яких перевищила 1 млрд. доларів. Нагадаємо, що минулого року кількість російських мільярдерів було рано 79. Росія обігнала за кількістю мільярдерів навіть другу економіку світу – китайську. Потрібно відзначити, що за чисельністю населення Росія відстає від Китаю майже в 10 разів, а за обсягом ВВП – у 4,5 рази. Загальний стан китайських мільярдерів становить 4 відсотки ВВП країни, тоді як російські мільярдери в сукупності «показують» суму, рівну майже 20 відсоткам від вартості всіх вироблених в державі продукції і послуг. Цей показник вищий, ніж навіть у США. Сергій Волобоєв, головний економіст банку Credit Suisse по Росії та країнах СНД, пояснює цей факт загальною моделлю розвитку країни за останні 20 років і плоскою шкалою оподаткування, завдяки якій значна частина прибутку не йде до держбюджету, залишаючись у руках.
У першу сотню списку Forbes увійшли 13 громадян РФ. Там же – один китаєць, один українець, троє бразильців, п’ятеро індійців. Але росіян відрізняє слабка популярність у власній країні. Участю у громадській або спортивного життя відомі Алішер Усманов, Роман Абрамович і Вагіт Алекперов, при цьому майже невідомі в країні (15,9 млрд. доларів) і Олексій Мордашов (15,3 млрд.), Леонід Міхельсон (11,9 млрд.) , Андрій Мельниченко (10,8 млрд.).
Незважаючи на твердження про несприятливості економічного клімату, про низькі позиціях Росії у світових рейтингах умов для ведення бізнесу кількість мільярдерів у країні неухильно зростає. Сергій Волобоєв визнав, що інвестиційний клімат у Росії – серйозна проблема, бізнес обходиться часто без інвестицій, вдовольнившись тільки зростанням цін на акції або основні товари. Відтік капіталу з країни торік склав 85 млрд. доларів, за січень-лютий 2012 року було виведено 20 млрд. доларів. Такі тривожні сигнали свідчать про неможливість економіки абсорбувати кошти, одержувані від профіциту зовнішньої торгівлі.
Мільярдери в Росії займаються не тільки експортом сировини і ресурсів, значно зросли показники у сферах телекомунікацій, роздрібної торгівлі та інших гнучких секторах, де можуть з’являтися гравці без значних стартових капіталів.

Вы можите залишити коментар.

Написати коментар

XHTML: Ви можете використовувати ці теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>